איך לעבוד עם כלי עבודה?

By | ספטמבר 18, 2017
כלי עבודה מקצועיים

כלי עבודה מקצועיים

עבודה עם כלי עבודה היא דרך טובה להוציא אגרסיות. ומנגד, עבודה עם כלי עבודה מצריכה ריכוז ומדובר במלאכת יצירה מספקת למדי. העניין הוא שלא כל אחד נולד עם יכולות של שיפוצניק. אז אם בכל זאת אנו מעוניינים להחזיק בבית כלי עבודה מקצועיים ולעבוד איתם מעת לעת, עלינו ללמוד כיצד לעבוד איתם בצורה הנכונה. ואם כך – מהי הצורה הנכונה לעבוד עם כלי עבודה וכיצד באפשרותנו ללמוד זאת? למרבה הצער מאוד קל לעשות טעויות כואבות בעת העבודה עם כלי העבודה. לפני הכל יש לשים לב לכללי בטיחות מתבקשים וללבוש אמצעי מיגון בעת הצורך. האמת היא שהנסיון עושה את כל ההבדל, אך יש טיפים חשובים שניתן לקבל מהאינטרנט, מיוטיוב בפרט, וגם בהמשך המאמר.

כלל מספר 1 בעת עבודה עם כלי עבודה…

מי לא ראה באיזשהו סרט מצויר דמות כזו או אחרת כשהיא מנסה לדפוק מסמר בקיר (כדי לתלות תמונה נניח) וכמובן שהפטיש מפספס את המסמר ופוגע באצבע (זה החלק המצחיק אך במציאות זה מאוד כואב). אז איך נמנעים מסיטואציות כואבות כאלו? יש ללמוד איך לדפוק על המסמר בצורה הנכונה. הכלל הראשון במעלה בהקשר של כלי עבודה הוא לאחוז בצורה נכונה את כלי העבודה. למשל – אחיזה של מסמר ופטיש. החוכמה היא להימנע מרעידות מיותרות בידיים כדי להבטיח רמת דיוק מירבית. בדוגמה של הפטיש, יש לאחוז אותו כמה שיותר קרוב לראש הפטיש. כך המכה תהיה מדויקת ובשליטה מירבית שלנו. גם את המסמר יש להחזיק בצורה יציבה כדי למנוע החלקה. כמובן שכדאי גם להרחיק את האצבעות עד כמה שניתן מהקצה שבו הפטיש מכה בחוזקה. עם הפטיש יש להכות במכות קטנות בהתחלה עד שהמסמר מתקבע לקיר. בשלב זה ניתן להרחיק את היד שאחזה במסמר וניתן להכות יותר חזק בעזרת היד השנייה האוחזת בפטיש.

שימוש נכון במקדחה

אחד הכלים הנפוצים והאהובים ביותר הוא המקדחה משום שהיא באמת מקצרת תהליכים ועוזרת בשלל מצבים, מה גם שבד"כ המקדחה מגיעה עם פטישון מובנה כך שגם עם מקדחות פשוטות יחסית ניתן לקדוח בלי שום בעיה בקירות מכל הסוגים כמעט. אם כבר הזכרנו את סוגי הקירות, חשוב לדעת שכל סוג של חומר בו אנו מעוניינים לקדוח מחיים מקדח מתאים לאותו סוג חומר – למשל מקדחים המתאימים לעץ ומקדחים המתאימים למתכת. ושוב עולה עניין היציבות. במיוחד בעת העבודה עם פטישון עלינו לנקוט משנה זהירות ולשים לב שאנו יציבים מספיק. כל סטייה קטנה יכולה להשאיר "מכתש" קטן ולא רצוי בקיר ולכן עלינו להקפיד על יציבות מירבית ועל תנוחה שתהיה נוחה ויציבה הכל מרגליים שיהיו כפופות מעט וגב ישר ככל הניתן. כמו כן בתחילת הקדיחה עלינו לקדוח בפעימות קצרות כדי לוודא שאנו מתקדמים לפי המתוכנן ובכיוון הנכון.

עבודה בטוחה עם כלי עבודה

  • כאשר צפויים להתעופף לחלל רסיסים כאלו ואחרים חובה לעבוד עם משקפי מגן.
  • האם העבודה שאתם עושים מייתרת אבק? כדאי לשמור על הריאות ולשים מסיכה על הפנים.
  • כאשר מדובר בעבודה אינטנסיבית ולא רק תליית תמונה, כדאי לחבוש כפפות עבודה על הידיים ובכל להימנע מנזקים ומחתכים מיותרים.
  • יש לשים לתת תשומת לב לבגדים שאתם לובשים. בגדים ארוכים יוכלו למנוע מפגש לא רצוי עם חלקיקים מתעופפים וכמובן למנוע התלכלכות (בעת צביעה במיוחד).
  • להיות מודעים לכל מה שעושים ולהשלכות שלו זהו הטיפ החשוב ביותר. כאשר אתם שמים לב למה שאתם עושים (ולא פועלים בהתלהבות יתר או מחוסר סבלנות) תוכלו להיות זהירים יותר, ובעת עבודה עם כלי עבודה החשיבות לא יכלה להיות רבה יותר.